Doçent ve Asistan Doktora Darp!

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) Tıp Fakültesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi’nde, bir doktor ve asistanın, hasta tarafından fiili ve sözlü saldırıya uğradığı ileri sürüldü

Hastanenin Psikiyatri Bölümünde görevli Doç. Dr. Demet Güleç Öyekçin ve Araştırma Görevlisi Dr. Atilla Gürgen’in bir hasta tarafından darbedildiğini ileri süren bir grup sağlık görevlisi, hastane önünde toplandı.

Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hüseyin Özdemir, burada yaptığı konuşmada, sağlık çalışanlarına baskı, şiddet ve fiziki saldırıların son yıllarda giderek arttığını söyledi.

Doktorların, yaşatma arzusuyla yaşama sevdasından vazgeçmiş beyaz önlüklü insanlar olduğunu dile getiren Özdemir, şöyle konuştu:

“Bu insanların bunları hak ettiğini düşünmek tam bir insafsızlıktır. Biz bunları görüp, arkadaşlarımıza bir şey olmadığı zaman teselli buluyoruz maalesef. Tek tesellimiz arkadaşlarımıza şu anda bir şey olmaması. 24 Eylül’de polikliniğe gelen hasta, görevli hocamıza ve asistan arkadaşımıza yaptığı fiziki ve sözlü arbedenin karşılıksız kalmaması gerekiyor. Adliye önünde bu kişilerin hesap vermesinin sonuna kadar takipçisi olacağız. Yaptığımız meslek, çok zor ve kutsal. Eşini, çocuğunu hasta yatağında bırakıp hastasına koşan bizlerin bu tarz muameleleri hak etmesi mümkün değildir. Kanun koyucuların bununla ilgili ciddi kanunlar yapması gerekiyor. Doktora, hemşireye, sağlık çalışanına dokunulmasının bile çok ciddi suçlar olması gerekiyor. Burada bütün herkese sesimizi iletiyoruz.”

Sağlık mensupları, bir süre alkışlı protesto eyleminden sonra dağıldı. (AA)

İLGİLİ YAZILAR

10,259BeğenenlerBeğen
11,061TakipçilerTakip Et
8,931TakipçilerTakip Et

TUS’da Başarının Yol Haritası

Hayatta attığın her adım sana özel olmalı Sen gülmelisin hayatına Sen tutmalısın yüreğinde geleceğini Hüzün de neymiş , ne işe yarar ki? Ben yapamam diyerek, ne kadar adım...