Doktora Saldırı ! Vizitte Siz de Yaşayabilirsiniz!

MARDİN’in Derik İlçesi’ndeki Devlet Hastanesinde görevli dahiliye uzmanı Dr. Serdar Yılmaz, serviste yatan bir hasta yakınının yumruklu saldırısına uğradı. Polis tarafından gözaltına alınan saldırgan, ifadesi alındıktan sonra serbest bırakıldı.

Derik Devlet Hastanesi’nde dahiliye uzmanı olarak 3 ay önce göreve başlayan Uzman Dr. Serdar Yılmaz, dün öğlen saatlerinde yatan bir kadın hastasının damadı tarafından tartaklandı.

Yatan hastaları muayene için servise giden Dr. Yılmaz, içerdeki hasta yakını ve ziyaretçilerin dışarı çıkmasını istedi. Bu sırada çıkmak istemediğini yüksek sesle bağıran yatan hasta yakınlarından 34 yaşındaki Ramazan Y., iddiaya göre doktora saldırarak yumruklamaya başladı. Araya giren hastane görevlilerinin çağırdığı polis, Ramazan Y.’yi gözaltına aldı. Polis karakoluna götürülen Y., alınan ifadesinden sonra serbest bırakıldı.

Dahiliye Uzmanı Dr.Serdar Yılmaz, 5 yıllık hekim olduğunu ancak bugüne kadar böyle bir saldırıya maruz kalmadığını belirterek, “Vizite çıktığım serviste, vizite esnasında odanın boşaltılmasını istedim. Hastalarımdan birinin yakını olduğunu sonradan öğrendiğim kişi ilk başta, ‘ben çıkmayacağım’ diyerek yüksek sesle itiraz etti. Ben de, sizi tanımıyorum, viziteme devam ediyorum dedim. Tabii ki o esnada ben yürürken kapının arka kısmında yumruk saladı, orada bir arbede oldu, arkadaşlar araya girmeye çalışırken, ikinci yumruğu sol kulağımın arka kısmına darbe aldım. Zaten şişlikte oldu. Bu arada sözlü küfürler devam etti. Ondan sonra emniyete ve savcılığa şikayet ettik” dedi.

Derik Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. Mahir Kılıç Altıntaş da saldırıya tepki göstererek, “Saygıdeğer hocamıza yapılan bu şiddetli olayını, tüm benliğimle kınıyorum. Hocamızın tüm içtenliğiyle, tüm özverisiyle çalıştığını biliyoruz. Bu güne kadar hastanemizde böyle bir olay yaşanmadı. Böyle bir olayın bir hocamızın başına gelmesi çok üzücü. Gecesini gündüzüne katan bir insana bu yapılmamalıydı. İnsanlık adına utanç verici. Bu tür şahısların gerekli adli makamlar tarafından cezalandırılmasını diliyorum. Bu saldırıyı kınıyor ve bir daha yaşanmamasını temmeni ediyorum” diye konuştu.

Sağlık Emekçileri Sendikası (SES) Şube Temsilciliği de hastanede yaptığı bir basın açıklamasıyla, saldırıyı kınadı. Hastanes poliklinik kapısı önünde toplanan SES üyesi bir grup adına konuşan Bahri Ufuk Altıntaş, saldırıyı kınayan bir konuşma yaptı. Yapılan konuşmanın ardından SES üyeleri, sessizce dağıldı. (Kaynak: Medimagazin)

Twitter’dan takip etmek için tıklayınız…

İLGİLİ YAZILAR

10,259BeğenenlerBeğen
11,061TakipçilerTakip Et
8,931TakipçilerTakip Et

TUS’da Başarının Yol Haritası

Hayatta attığın her adım sana özel olmalı Sen gülmelisin hayatına Sen tutmalısın yüreğinde geleceğini Hüzün de neymiş , ne işe yarar ki? Ben yapamam diyerek, ne kadar adım...