GE Healthcare Kanser Önleme Kampanyası Başlattı

GE Healthcare, kanseri önlemeye yönelik üçüncü #GetFit (www.ge-getfit.com) küresel bilinçlendirme kampanyasını duyurdu. Kampanya, katılım ve etkileşim için Instagram ve Twitter gibi sosyal medya kanalları üzerinden yürütülecek. 9 Temmuz tarihine kadar sürecek olan #GetFit, en son araştırma ve anket bulgularını vurgulayacak, Amerikan Kanser Derneği ile işbirliği içinde ilerleyecek ve dünya çapında kansere yakalanma riskini azaltabilecek sağlıklı alışkanlıklar geliştirilmesini teşvik edecek.

General Electric Türkiye CEO’su Canan Özsoy konuyla ilgili olarak, “Son yıllarda Türkiye’de kanser vakalarının oranı dramatik bir artış gösterdi. Verilere göre bu durumun en büyük sebeplerinden biri değişen yaşam tarzları” ifadesini kullandı. Özsoy, “Türkiye’de, özellikle de gençler arasında sosyal medya platformlarının popülerliği giderek artıyor. Bu ise daha geniş kitlelere ulaşmak ve herkesi sağlıklı yaşam tarzları benimsemeye teşvik etmek için bu platformları ideal birer kanal haline getiriyor. #GetFit aracılığıyla kamuoyunda daha sağlıklı bir yaşam tarzı konusunda bilinç yaratmayı ve herkesi her gün kanseri önlemeye yardımcı olabilecek küçük ama etkili adımlar atmaya teşvik etmeyi hedefliyoruz”.

Farkındalık Yaratmak ve Sanal Ortamda Katılım

Bu yıl üçüncüsü düzenlenen bu ödüllü kampanyanın, dünya çapında milyonlarca kişiye ulaşması bekleniyor. Yarışma ilk kez Türkçe olarak yayınlanarak Türkiye’den kullanıcıların katılımını teşvik ediyor.

#GetFit Yarışmaları

#GetFit kampanyası dâhilinde, ‘Hareket Et’, ‘Sağlıklı Beslen’, Sağlığına Sahip Çık’ gibi pek çok küresel yarışmanın duyurusu yapıldı. Katılımcılar, spor ve aktif bir yaşam tarzı, güneşten korunma, gıda ve beslenme, sigara ve alkol kullanımı konularına odaklanan yarışmalardan kendilerine uygun olanları seçebilecek.

Her yarışmanın başlangıcında katılımcılar nasıl zararlı alışkanlıklarından kurtulup, yeni ve sağlıklı alışkanlıklar edinebilecekleri hakkında bilgi ve tavsiyeler içeren kısa bir video izleyebilecek.

Yarışmaya katılanlara ayrıca 6 haftalık yarışmanın başlangıç ve bitişinde alışkanlıklarıyla ilgili sorular içeren birer anket sunulacak. Katılımcılar, bu anketler sayesinde kaydettikleri ilerlemeyi ve kampanya süresinde gerçekleştirdikleri sağlıklı değişiklikleri gösterebilecek. GE Healthcare, kampanyaya daha fazla destek sağlamak için küresel anketler ve son araştırmalara ilişkin incelemeler de hazırlıyor. Anket ve incelemelerin sonuçları, Haziran ayı ortasında duyurulacak.

GE Healthcare Başkanı ve Türkiye ve Orta Asya CEO’su Sia Moussavi, “GE Healthcare kanser vakalarının erken teşhisi için dünya standartlarında onkoloji çözümlerinin geliştirilmesine ve sağlık programlarının desteklenmesine çok önem vermektedir. Araştırmalar, sağlıklı yaşam tercihleri ile erken teşhis ve müdahalenin kansere karşı savaşta anahtar rolü oynayabileceğini gösteriyor. Sağlıklı bir yaşama giden yolda #Getfit programı motive edici olacaktır. Türkiye’den de çok geniş bir katılım olmasını sabırsızlıkla bekliyoruz” dedi. (farmaskop)

İLGİLİ YAZILAR

10,259BeğenenlerBeğen
11,061TakipçilerTakip Et
8,931TakipçilerTakip Et

TUS’da Başarının Yol Haritası

Hayatta attığın her adım sana özel olmalı Sen gülmelisin hayatına Sen tutmalısın yüreğinde geleceğini Hüzün de neymiş , ne işe yarar ki? Ben yapamam diyerek, ne kadar adım...