test

Hareket her zaman kolay olmayabilir!

Romatoid artrit (RA) ve ankilozan spondilit (AS) hastaları hareket kısıtlılığı nedeniyle gündelik hayatlarında büyük zorluklar ve engellerle karşılaşıyor. Türkiye Romatoloji Derneği, bu zorluklara ve genel olarak hareket kısıtlılığının yarattığı engellere dikkat çekmek amacıyla, 2010 yılından beri fotoğraf yarışması düzenliyor.

Bu yıl, “Hareket Hayattır” temasıyla düzenlenen yarışmaya, İÜ Cerrahpaşa Tıp Fakültesi, Romatoloji ABD Öğretim Üyesi ve Türkiye Romatoloji Derneği Genel Sekreteri Prof. Dr. Vedat Hamuryudan ile birlikte Mustafa Altıoklar, Muammer Yanmaz, Mehmet Turgut ve Koray Peközkay gibi tanınmış isimler de jüri üyesi olarak katılacak.

YARIŞMA HASTALARA DA AÇIK
Geçtiğimiz yıllarda hekim ve hemşirelerin katılımıyla gerçekleştirilen yarışma bu yıl hastaların da katılımına açık olacak. Hareket Hayattır Fotoğraf Yarışması 2013’te romatoid artrit ve ankilozan spondilit hastalarının hayatlarındaki engeller hasta, hekim ve hemşire olmak üzere üç farklı bakış açısından yansıtılacak. Yarışmada bu 3 kategoride birinci olan çalışmaların sahipleri 2 bin TL değerinde fotoğraf ekipmanı hediye çeki kazanacak.

Daha fazla bilgi almak ve başvurmak için harekethayattir2013.com adresi ziyaret edilebilir.

(ntvmsnbc)

İLGİLİ YAZILAR

10,259BeğenenlerBeğen
11,061TakipçilerTakip Et
8,931TakipçilerTakip Et

TUS’da Başarının Yol Haritası

Hayatta attığın her adım sana özel olmalı Sen gülmelisin hayatına Sen tutmalısın yüreğinde geleceğini Hüzün de neymiş , ne işe yarar ki? Ben yapamam diyerek, ne kadar adım...