asd

Hasta Yakınları Nöbetçi Doktorun Kolunu Kırdı!

Adana Tabip Odası’ndan yapılan açıklamaya göre, hasta yakını 4 kişi tarafından darbedilen Dr. Cem Kurt’un tedavi altına alındığı, ilk belirlemeye göre kol direğinde kırıklar olduğu belirtildi.

cem_kurt
Kurt’u hastanede ziyaret eden Tabip Odası Başkanı Prof. Dr. Neslihan Önenli Mungan, burada yaptığı açıklamada, hekime yapılan saldırının çok acı bir olay olduğunu belirtti.

Hekimin görevini düzgün yapmak istediğini aktaran Mungan, şöyle konuştu:

”Acil vaka için tetkik istemesi çok normaldir. 4 kişinin saldırısına maruz kalan arkadaşımızın kırıklarının yanında ruhsal travması var. Sağlık çalışanına yapılan hiçbir şiddet kabul edilemez. Dr. Ersin Arslan’ın öldürülmesiyle doruğa ulaşan şiddet ne yazık ki halen mevcut kışkırtmalar, sağlık sisteminde aksayan her şeyin sorumlusunun hekim ve sağlık çalışanları olarak gösterilmesi nedeniyle çözüme kavuşmaktan çok uzak. Aksine her gün mesleğimizden, meslek onurumuzdan başlayan kayıplar şimdi hem beden sağlığımızı hem de ruh sağlığımızı olumsuz etkileyecek boyutlara gelmiştir”

Darbedilen doktor Kurt ise başından geçen olayı şöyle anlattı:

”112 ambulansı alkol tanısıyla nöbetçi olduğum acil servise bir hasta getirdi. Gerekli muayeneleri yapıp, hastayı gözleme aldık. Hastanın iyiliği için tomografi filmi çekilmesi gerektiğini söylediğimizde hasta yakınları ‘bizi bekletmeyin, bizi gönderin, bizi ne tutuyorsunuz’ demeye başladı. ‘Tomografi filminin çekilip, nöroloji uzmanının görmesi gerekir dediğimde’ bana küfür edildi. Ardından bana saldırdılar. Biri beni yere düşürdü. Tekmeler atıldı. Diğer sağlık çalışanları beni kurtardı. Saldırganları uzaklaştırmaya çalıştılar ama onlarda da darp var. Hastanın iyiliğini düşündüğümüz için kolumuzu kırdılar. Saldırmalarına bir anlam veremedim. Saldırganlar hakkında davacı olduk.”

Kurt’a saldıran hasta yakınları M.D, İ.S, A.S ile A.E’nin gözaltına alındığı kaydedildi. (Kaynak:Medimagazin)

İLGİLİ YAZILAR

10,259BeğenenlerBeğen
11,061TakipçilerTakip Et
8,931TakipçilerTakip Et

TUS’da Başarının Yol Haritası

Hayatta attığın her adım sana özel olmalı Sen gülmelisin hayatına Sen tutmalısın yüreğinde geleceğini Hüzün de neymiş , ne işe yarar ki? Ben yapamam diyerek, ne kadar adım...