asd

Herkese Kanser Taraması

Yeni yıldan itibaren her vatandaşa “kanser taraması” yapılacak.

Sağlık Bakanlığı yeni yıl ile birlikte, “kanseri önlemede erken teşhisin önemli olduğu” ilkesiyle, risk taşısın veya taşımasın her vatandaşa “kanser taraması” yaptıracak.

Sağlık Bakanlığı tarafından Aile Hekimleri ve Kanser Erken Teşhis Merkezleri (KETEM)’nin birlikte yürüteceği ve mücadele döneminin en önemli kısmını KETEM’ler oluşturuyor. Şu an 81 ilde faaliyet gösteren ve sayısı 126’yı bulan KETEM’lerin sayısı kısa sürede arttırılacak ve böylece kanser taraması daha yaygın bir hedef kitleye hemen ve kısa sürede yapılacak. Bununla birlikte de başta riskli gruplar olmak üzere tüm potansiyel kanser vakaları kayıt altına alınmış olacak.

Yeni başlatılan Aile Hekimliği uygulaması KETEM’lerle birlikte çalışacak. Aile hekimleri kendi bünyesindeki hastaları yakından takip ederek, riskli gördüğü hastaları KETEM’lere yönlendirecekler.

İÜHA

İLGİLİ YAZILAR

10,259BeğenenlerBeğen
11,061TakipçilerTakip Et
8,931TakipçilerTakip Et

TUS’da Başarının Yol Haritası

Hayatta attığın her adım sana özel olmalı Sen gülmelisin hayatına Sen tutmalısın yüreğinde geleceğini Hüzün de neymiş , ne işe yarar ki? Ben yapamam diyerek, ne kadar adım...