test

İşte Şiddete Maruz Kalan Doktor Sayısı!!!

Şiddete maruz kalan doktor sayısı 4 bin 339

Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, sağlık personeline yönelik salamların bilançosunu açıkladı. Müezzinoğlu, SağlıkBakanlığı Beyaz Kod Birimi’nin 14 Mayıs 2012′de kurulduğunu belirterek, o tarihten bu yana şiddete maruz kalan doktor sayısının 4 bin 339 olduğunu kaydetti. Star gazetesi’nde yer alan habere göre; doktorlara sözlü saldırıda bulunduğu için hukuk birimine intikal eden başvuru sayısının 3 bin 106 olduğunu belirten Müezzinoğlu, “Adli mercilere intikal eden başvuru sayısı 2 bin 513. Davaların 71′i mahkumiyet, 13 tanesi beraatle sonuçlandı” dedi.

Bakan Mehmet Müezzinoğlu, şiddete uğrayan sağlık personeline hukuki yardım verildiğini, sağlık kurumlarındaki güvenlikçi sayısının artırıldığını, sağlık çalışanlarına iletişim, öfke kontrolü, zor insanla başa çıkma konularında eğitim verildiğini bildirdi. (Kaynak: Farmaskop)

İLGİLİ YAZILAR

10,259BeğenenlerBeğen
11,061TakipçilerTakip Et
8,931TakipçilerTakip Et

TUS’da Başarının Yol Haritası

Hayatta attığın her adım sana özel olmalı Sen gülmelisin hayatına Sen tutmalısın yüreğinde geleceğini Hüzün de neymiş , ne işe yarar ki? Ben yapamam diyerek, ne kadar adım...