test

Kardiyak resenkronizasyon tedavisi kalp yetmezliğinde ölümleri azaltabilir!

Canadian Medical Association Journal’da yayımlanan güncel bir çalışmaya göre, kardiyak resenkronizasyon tedavisi, optimum tıbbi tedavi veya kardiyoverter defibrilatör implantasyonu ile birlikte, kalp yetmezliği hastalarında mortaliteyi düşürüyor. Ottawa Üniversitesi Kalp Enstitüsü uzmanlarından Dr. George Wells, çalışmadan elde ettikleri kanıtların optimum tıbbi tedavi veya kardiyoverter defibrilatör implantasyonu ile birlikte uygulandığı takdirde, kardiyak resenkronizasyon mortaliteyi anlamlı düzeyde düşürdüğünü dile getirdi.

Kardiyak resenkronizasyon tedavisinin kalp yetmezliği hastalarında kullanılabileceğini ve bu tedavinin uzun dönemde olumlu sonuçlar doğuracağını belirten Dr. Wells, şu bilgileri verdi: “Eldeki kanıtlar kesinlik kazandı. Bu tedavi ile birlikte optimum tıbbi tedavi veya kardiyoverter defibrilatör implantasyonu ile birlikte uygulandığı takdirde, kardiyak resenkronizasyon tedavisi, hafif düzeyde semptomatik veya ilerlemiş kalp yetmezliği hastalarında mortaliteyi önemli oranda azaltmaktadır.”

Kaynak: MedikalAkademi

İLGİLİ YAZILAR

10,259BeğenenlerBeğen
11,061TakipçilerTakip Et
8,931TakipçilerTakip Et

TUS’da Başarının Yol Haritası

Hayatta attığın her adım sana özel olmalı Sen gülmelisin hayatına Sen tutmalısın yüreğinde geleceğini Hüzün de neymiş , ne işe yarar ki? Ben yapamam diyerek, ne kadar adım...