Multidisipliner Jinekolojik Onkoloji Kursu

TTOD Eğitim Planlama ve Organizasyon Kurulu ve ASCO işbirliği ile düzenlenen ‘Multidisipliner Jinekolojik Onkoloji Kursu’ 3-4 Mayıs 2014 tarihlerinde yapıldı.

Kursun en dikkat çekici iki noktasından biri katılım sayısının yüksek olması, bir diğeri de ASCO ile işbirliği içerisinde bu toplantının gerçekleşmesidir. Kongre havasında geçen bu kursa toplam 158 kişi katılmıştır. Katılan hekimlerin 79’u Onkoloji yan dal asistanlarıydı. Toronto Princes Margeret Hastanesi’nden Helen MacKay ve Dana Farber Kanser Enstitüsü’nden Susanna Campos ASCO konuşmacıları olarak katıldılar.

Toplantının ilk gününde serviks kanseri, eritelyal over kanseri, rekürren over kanseri ve kötü haber verme konuları işlendi. Toplantının ikinci gününde ise endometrium kanseri, vulva ve vajinal tümörler, overin nadir tümörleri konularına yer verildi.

Konular sadece medikal onkoloji yönünden değil radyasyon onkolojisi ve jinekolog onkologlar gözüyle de sunuldu ve tartışıldı.

Toplantının ilk gününde Başkent Üniversitesi’nden Dr.Ali Ayhan, primer over kanserinde cerrahinin rolünü anlatırken esprili sunumuyla salonda güzel bir hava yarattı.

Oturumun hem başında hem de sonunda testler uygulandı, katılımcılar keypadler ile sorulara yanıt verdiler. Böylece oturuma katılan hekimlerin sunumlara aktif katılımları gerçekleşti, ayrıca sunum içerisinde verilen bilgilerin dinleyiciler tarafından nasıl algılandığı ve öğrenildiği de gözlemlenmiş oldu.

TTOD Eğitim Planlama ve Organizasyon Kurulu tarafınca düzenlenen bu kurslar gerçekten bilgileri güncelleme açısından çok yararlı olmaktadır. Kongrelerden farklı olarak konuların bir ders gibi anlatılması, yaklaşımlardan bahsedilmesi bilgileri güncel tutma adına çok önemli bir eğitim aktivitesidir.

Bir kongre gibi katılımı yoğun olan bu kursu düzenleyen, katılan tüm meslektaşlarımıza teşekkür ederiz.

Sevgi ve saygılarımızla

Uzm.Dr.Erdinç Nayır     (https://twitter.com/Dr_Erdinc)

 

İLGİLİ YAZILAR

10,259BeğenenlerBeğen
11,061TakipçilerTakip Et
8,931TakipçilerTakip Et

TUS’da Başarının Yol Haritası

Hayatta attığın her adım sana özel olmalı Sen gülmelisin hayatına Sen tutmalısın yüreğinde geleceğini Hüzün de neymiş , ne işe yarar ki? Ben yapamam diyerek, ne kadar adım...