Hekime Şiddet, İnsan Sağlığına Şiddettir!

ARTIK YETER !!!

Gün boyunca hayatımızdan birçok fedarlıklar vererek, mesleğimizin onuruna yakışacak şekilde çalışıyoruz ve hasta bakıyoruz. Bugün hastane çıkışında yorgun bir şekilde evime dönerken bu haberi duymak beni çok üzdü ve pes dedim, çalış didin, emek ver, işte karşılığı bu olsun. Bu nasıl bir cehalettir !!! Bu tarz olaylar sonucunda bir çok hekim, mesleklerinden soğumaktadır. Bu haber diğer şiddet olaylarında olduğu gibi sessiz kalınabilecek bir haber değil.

Niğde Devlet Hastanesi acil servisinde bir kişi, hamile eşine yanlış tedavi uygulandığı iddiasıyla nöbetçi doktor Kenan Polat arkadaşımızı bıçakla yaraladı. Bu nasıl bir cahilce bir harekettir, nasıl yanlış tedavi yaptığını düşündün, hadi düşündün diyelim bunun karşılığında bir hekimin boğazını kesmeye çalışmakmıdır karşılığı. Eğer istemediğin, yanlış olduğunu düşündüğün bir durum varsa o sağlık merkezinden ayrılırsın veya o kişi hakkında şikayette bulunursun. Haklıysan hakkını alırsın.

Hekim arkadaşlarımız buna sessiz kalmamalı. Hadi bizler sessiz kalmıyoruz, kendi aramızda konuşuyoruz ama bu konuşmalar yetmiyor artık, gördüğümüz üzere. Artık hizmet verdiğimiz, sağlıklarını kendi sağlığımızdan daha fazla düşündüğümüz vatandaşlarımızda bu duruma tepki göstermeli.

Şiddete karşıyız açıklamalarını yapmak veya hastanelere bu tarzda yazılar asmak çözüm değildir. Çözüm eğitimden, Sağlık Bakanlığı’ından ve gerçekten insan sağlığını düşünen bizleri yöneten kişilerden ve halkımızın desteğinden geçer.

Buna çözüm bulunmaz ve bu şiddet olayları artarsa ne olur biliyormusunuz? Bir hastaneye gittiğinizde mesleğini yapmaktan bıkmış, herhangi bir şevk duymayan bir hekime muayene olmak zorunda kalırsınız. Bu şekilde de kaliteli sağlık hizmeti alamazsınız.

Sağlığını gerçekten düşünüyorsan hekimlere ve sağlık çalışanlarına olan şiddete karşı çık, bunun engellenmesi için hekimlere destek ver…

Hekime Şiddet, İnsan Sağlığına Şiddettir!

Uzm. Dr. Erdinç Nayır

İLGİLİ YAZILAR

10,259BeğenenlerBeğen
11,061TakipçilerTakip Et
8,931TakipçilerTakip Et

TUS’da Başarının Yol Haritası

Hayatta attığın her adım sana özel olmalı Sen gülmelisin hayatına Sen tutmalısın yüreğinde geleceğini Hüzün de neymiş , ne işe yarar ki? Ben yapamam diyerek, ne kadar adım...