asd

Mersin Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’nin Açılışı Yapıldı

Mersin Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi’nin açılışı düzenlenen törenle yapıldı.

Mersin Üniversitesi Çiftlikköy Yerleşkesi’nde düzenlenen törene Vali Özdemir Çakacak’ın yanı sıra CHP Mersin Milletvekili İsa Gök, Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz ile sağlık görevlileri katıldı. Projelendirmesi 2000 yılında yapıldıktan sonra 14 yılda tamamlanarak 20 Mayıs 2014 tarihinden itibaren hizmet vermeye başlayan hastane, 638 yatak kapasitesi ve 460 sağlık personeli ile Mersinlilerin hizmetine sunuldu.

Vali Özdemir Çakacak törende yaptığı konuşmada projenin toplam maliyetinin 300 milyon lira olduğunu hatırlattı. Üniversitelerin şehirlerin gelişmesinde lokomotif kurumlar olduğunu ifade eden Çakacak “Üniversiteler, bulundukları ilin kültürel ve sosyal gelişmesine katkı sağlayan en önemli kurumlardan biridir. Mersin Üniversitesi de ilimizin kalkınmasında yapı taşı konumundadır. Üniversitemize kazandırılan bu modern hastanemiz, sadece ilimize değil, bölgemize de hizmet verecek, güzel milletimize sağlık hizmeti sunulmasının yanı sıra geleceğin hekimlerinin yetiştirilmesine imkan sağlayacak, ilimize ve ülkemize değerli katkılar sunacaktır” ifadelerini kullandı.

6
Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz ise 638 yataklı Sağlık Araştırma ve Uygulama Hastanesi’nin, sahip olduğu son teknolojik cihazları ve diğer imkânlarıyla burada eğitim gören öğrencilerin nitelikli eğitim almasına katkı sağlayacağını kaydetti.

Mersin Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Süha Aydın ise Üniversite’nin ve Tıp Fakültesi’nin tarihsel gelişim süreci ile ilgili bilgiler vererek eski Rektör Prof. Dr. Uğur Oral başta olmak üzere emeği geçen bürokrat, işadamı ve hastane personeline teşekkür etti. Aydın, eski hizmet binasının ise Diş Hekimliği Fakültesi olacağını sözlerine ekledi.

14

Protokol üyelerinin konuşmasının ardından binanın yapımına katkıda bulunanlara plaket verildi. Açılış kurdelesinin kesilmesinin ardından protokol mensupları hastaneyi gezdi.

İLGİLİ YAZILAR

10,259BeğenenlerBeğen
11,061TakipçilerTakip Et
8,931TakipçilerTakip Et

TUS’da Başarının Yol Haritası

Hayatta attığın her adım sana özel olmalı Sen gülmelisin hayatına Sen tutmalısın yüreğinde geleceğini Hüzün de neymiş , ne işe yarar ki? Ben yapamam diyerek, ne kadar adım...