test

Kadın doktora acil serviste dayak!

ADANA’da acil servis doktoru 37 yaşındaki Fulya Kaya, görev yaptığı hastaneye trafik kazasından yaralı getirilen 25 yaşındaki Zafer Eren ile 4 yakınının saldırısına uğradı. Aldığı yumruk ve tekme darbeleriyle elmacık ve sinüs kemiği kırılan Dr. Fulya Kaya, yoğun bakıma alındı.

Olay dün akşam merkez Yüreğir İlçesi’ndeki Adana Devlet Hastanesi’nin Acil Servisi’nde meydana geldi. Geçirdiği trafik kazası sonucu hafif yaralanan Zafer Eren, kardeşleri 20 yaşındaki Ramazan Eren, 23 yaşındaki Fatma Gültekin, 16 yaşındaki A. Eren ile eniştesi 27 yaşındaki Özer Gültekin tarafından hastaneye kaldırıldı.

İddiaya göre Zafer Eren acil serviste sedyede tedavisi yapılırken rastgele küfretmeye başladı. Acil Servis Uzmanı Dr. Fulya Kaya, hastayı “Küfretme, diğer hastaları rahatsız ediyorsun” diyerek uyardı. Bunun üzerine Eren, sedyeden kalkarak Dr. Fulya Kaya’nın sağ güzüne yumruk attı. Eren’in yanında gelen akrabaları da doktora saldırınca acil serviste arbede çıktı.

Hastane polisinin telsizden yardım istemesi üzerine kısa sürede olay yerine ulaşan asayiş ekipleri, özel güvenlik görevlileriyle birlikte saldırgan hasta ile yakınlarını gözaltına aldı.

YÜZÜNDEKİ KEMİKLER KIRILDI
Acil serviste mesai arkadaşlarının yaptığı ilk müdahalenin ardından aynı hastanenin yoğun bakım servisine kaldırılan Dr. Fulya Kaya’nın elmacık ve sinüs kemiğinde kırıklar olduğu saptandı, hayati tehlikesinin bulunduğu belirtildi. Gözaltına alınan saldırganlar ifadelerinin ardından adliyeye sevk edilecek.

(DHA)

İLGİLİ YAZILAR

10,259BeğenenlerBeğen
11,061TakipçilerTakip Et
8,931TakipçilerTakip Et

TUS’da Başarının Yol Haritası

Hayatta attığın her adım sana özel olmalı Sen gülmelisin hayatına Sen tutmalısın yüreğinde geleceğini Hüzün de neymiş , ne işe yarar ki? Ben yapamam diyerek, ne kadar adım...