test

Öğretmen, Doktorun Parmağını Kırdı

Adıyaman’ın Besni İlçesi’nde, Devlet Hastanesi’nde görevli Uzman Doktor Galip Muzaffer Özdemir, sağlık raporunu imzalatmak için gelen öğretmen tarafından yaşadıkları tartışmanın ardından dövüldü. Parmağı kırılan Dr. Özdemir’in şikayeti üzerine öğretmen polis tarafından gözaltına alındı.

Olay, geçen cuma Besni Devlet Hastanesi’nde meydana geldi. İddiaya göre Uzman Doktor Galip Muzaffer Özdemir’in yanına gelen öğretmen Abuzer Ö., evlilik işlemleri için gerekli sağlık raporunu imzalatmak istedi. Dr. Galip Muzaffer Özdemir’in “Keşke kağıdı katlamasaydınız” demesi üzerine Abuzer Ö. sinirlendi. İkili arasında tartışma büyüyünce Abuzer Ö., doktoru dövmeye başladı. Özel güvenlik görevlilerinin araya girmesi sonucu sonlandırılan kavga sonrası olay yerine polis çağırıldı. Öğretmen Abuzer Ö., olay yerine gelen ifadesi alınmak üzere Besni İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne götürüldü. Abuzer Ö., ifadesinin ardından savcının talimatıyla serbest bırakıldı.

Olayla ilgili soruşturma sürerken, mesai başında saldırıya uğradığını söyleyen Dr. Galip Muzaffer Özdemir ise olayı şöyle anlattı:
“Saat 15.30 civarında evlilik raporu için sabahleyin başvuran ve kendisinin öğretmen olduğunu söyleyen kişi nişanlısıyla beraber geldi. İçeride kimse ve kalabalık bir ortam yok, sıra yok bir şey yok, sonuçları çıkardım bakarken imzalamak için formu uzatmasını söylediğimde formu katlamış cebine koymuş. Ben de ‘Keşke düzgün şekilde koysaydınız’ dedim. Sert bir şekilde ‘Daha düzgün bir yer yok’ falan filan gibisine sert bir şekilde ifadelerde bulunmaya başladı. Yanımda polikliniğin sekreterinin olduğu yere geçti. Ben de karşı tarafa geçmesini söylediğimde ‘Ya imzalayın sadece bir imza değil mi’ gibisine aşağılayıcı tavırlarla. Ben de ‘Karşıya geçin imzalayacağım’ dedim. Hakaret etmeye başladı ve saldırdı. Parmağım kırıldı ve dudağım patladı. Benim anlamadığım bunu yapan bir öğretmen, devlet memuru böyle bir şeyi nasıl yapar?  Görevi başındaki doktora ve ortada hiçbir sebep yokken böyle bir şeyi nasıl yapar anlamak mümkün değil. Başka söyleyecek bir şey bulamıyorum.” (Kaynak: Medimagazin)

İLGİLİ YAZILAR

10,259BeğenenlerBeğen
11,061TakipçilerTakip Et
8,931TakipçilerTakip Et

TUS’da Başarının Yol Haritası

Hayatta attığın her adım sana özel olmalı Sen gülmelisin hayatına Sen tutmalısın yüreğinde geleceğini Hüzün de neymiş , ne işe yarar ki? Ben yapamam diyerek, ne kadar adım...