Saç ekiminde dünya rekoru kırdık

Saç dökülmesine kalıcı çözüm olarak kullanılan saç ekiminde Türk doktorları önemli bir dünya rekoruna imza attı. Estetik, Plastik ve Rekonstruktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Alper Tuncel ve uzman kadrosu İstanbul’da tek seansta 20 bin saç teli ekerek, tescil edilmemiş de olsa bir dünya rekor kırdı. Bu güne kadar bir seansta bilinen en yüksek saç teli ekim rakamı 12 bindi. Saç ekiminin ciddi bir uzmanlık gerektirdiğini belirten Dr. Tuncel, şu bilgileri verdi: “Bu işlem için büyük bilgi, beceri ve dikkat gerekiyor. Profesyonel ekibimiz ile birlikte bu sayıyı 20 bine çıkarak Türkiye’de ve dünyada sağlık ve güzellik alanında, büyük bir başarıya imza attık.”

Tek seansta dünya rekoru
Saç ekiminde başın ense bölümündeki saç tellerinin sık olmasının önemli olduğunu dile getiren Dr. Tuncel, “Bu hekimin işini kolaylaştırıyor ve bu tür uygulamalar her merkezde yapılabilir. Ancak bu miktardaki ekimlerin yetersiz kalabildiği vakalarda söz konusu olabiliyor. Bu sorunu aşmanın tek yolu ise bir seferde maksimum sayıda saçı alarak ekim yapmaktır. Bugüne kadar yapılan saç ekimlerinde bir seansta ortalama 6 ila 8 bin saç teli ekilebiliyordu. Standardın üzerindeki sayısal verilerde ise en fazla 12 bin ekim yapılabilmişti. Biz ise bir seansta 20 bin saç teli ekerek tescil edilmemiş bir dünya rekoru kırdık” dedi.

p-FUE tekniği kullanıldı
Saç ekiminde son 5 yıla damgasını vuran ‘p-FUE’ tekniğinin birçok merkez tarafından tercih edildiğini dile getiren Dr. Tuncel, şu bilgileri verdi: Dünyada ‘manuel FUE’ tekniği çok yaygın olarak kullanılmasına rağmen, daha üstün bir teknik olan mikrodril ile yapılan bu yöntem Türkiye’de daha yaygındır. Yeni teknik ve maksimum sayıda yapılan ekimler ile daha kısa zamanda, daha gür saçlara sahip olunabiliyor.”

(Kaynak: MedikalAkademi)

İLGİLİ YAZILAR

10,259BeğenenlerBeğen
11,061TakipçilerTakip Et
8,931TakipçilerTakip Et

TUS’da Başarının Yol Haritası

Hayatta attığın her adım sana özel olmalı Sen gülmelisin hayatına Sen tutmalısın yüreğinde geleceğini Hüzün de neymiş , ne işe yarar ki? Ben yapamam diyerek, ne kadar adım...